הנזקים בתדלוק שגוי של הרכב

 
 
תדלוק הרכב הוא אחת הפעולות הבסיסיות ביותר שאנו עושים ברכב

כל מי שיש בבעלותו רכב בוודאי יודע שתדלוק הרכב הוא אחת הפעולות הבסיסיות ביותר שאנחנו מבצעים עם הרכב שלנו, משום שהדלק הוא החומר הבסיסי שמאפשר לנו להפעיל את הרכב, ובלעדיו אין לנו תנועה. עם זאת, חשוב להבין שישנם סוגי דלק שונים, והרכבים השונים נבדלים זה מזה בצריכת הדלק שלהם – ולנו אסור לבצע שגיאות ועלינו לתדלק בצורה הנכונה ביותר את הרכב שלנו אם אנחנו רוצים למנוע נזקים מהותיים ביותר. כעת, נבין בדיוק מה גורם לכך.

 
 

הנזק העיקרי של תדלוק שגוי הוא פשוט רכב שלא עובד

 
הנזק הבסיסי ביותר הוא נזק למנוע הרכב, הרכב שלנו לא יעבוד כאשר הוא עם הדלק הלא נכון, ואף יהיה קשה למדי להחזיר אותו לשימוש לאחר מכן. כאשר אנחנו משתמשים בסולר לתחבורה עבור תדלוק של מנוע בנזין, למשל, הסולר פשוט לא יוצת במנוע ההצתה של הבנזין, והרכב לא יניע כתוצאה מכך – הסולר מבוסס על לחץ ולא על חום בהצתתו. לאחר שהפעולה השגויה נעשתה, יהיה צורך לרוקן בצורה מלאה את מכל הדלק ולנקות כל שריד של סולר מהמנוע בטרם נוכל להשתמש שוב בבנזין כראוי – והדבר יהווה כמובן נזק כלכלי.

 
סולר לתחבורה
 

תדלוק שגוי של הרכב יכול גם להיות מסוכן ביותר

 
ישנם מצבים בהם תדלוק שגוי של הרכב יכול להיות גם מסוכן ולא רק מזיק. כאשר משתמשים בבנזין עבור תדלוק של רכב המבוסס על סולר לתחבורה, הדבר יכול להוות סכנה – הבנזין מוצת במהירות רבה, ומנוע הדיזל יפעיל לחץ גבוה שבהחלט סביר שיגרום לפיצוץ כזה או אחר במנוע הרכב. האחריות שלנו היא כמובן למנוע את המצב הזה ולתדלק בצורה נכונה בלבד.

 
 

חשוב להבין בדיוק מהו הדלק הנחוץ לרכב שלכם ולתדלק בצורה נכונה ובטוחה

 
בתדלוק הרכב, חשוב לא רק להשתמש בחומר הדלק הנכון – בנזין או סולר לתחבורה – אלא גם לעשות זאת בצורה נכונה, להרחיק כל גורם מסכן כמו מצית או סיגריות, ולבצע את התהליך כולו בצורה הזהירה ביותר והמדויקת ביותר מקצה לקצה.